Aptus Nutrisal - doplňkové krmivo pro udržování rovnováhy tekutin v organismu psů a koček v prášku,10x25 g

Směs doplňkového krmiva rozpustná ve vodě, určená pro udržování rovnováhy tekutin v organismu psů a koček.
Aptus Nutrisal - doplňkové krmivo pro udržování rovnováhy tekutin v organismu psů a koček v prášku,10x25 g
633 Kč 565 Kč bez DPH
Skladem
Kód0056903Záruka24 měsíců

Dehydratace organismu je pro pejsky a kočičky stejně nebezpečná jako pro malé děti. Ať už se jedná o riziko vzniku v důsledku horkého letního počasí nebo jako následek akutních trávicích potíží provázených průjmem a zvracením, vždy je třeba jejímu vzniku zabránit co nejrychlejší možnou cestou. Někdy ale podání obyčejné vody nestačí, protože organismus zvířátka je dehydratací příliš vyčerpán. Pro takové případy je vždy dobrému mít u sebe doplněk stravy, který pomůže navrátit potřebnou rovnováhy tekutin a iontů a pomůže s rychlejší regenerací organismu.

Aptus® Nutrisal je prášek, který po smíchání s vodou utváří rehydratační izotonický roztok. Jeho podání je velmi vhodné zejména u zvířat, která trpí akutními střevními potížemi provázenými úpornými průjmy a zvracením, protože jejich organismus tak ztrácí vysoké množství tekutin a riziko dehydratace se významně zvyšuje. Rehydratační roztok pomůže obnovit potřebnou hladinu tekutin a elektrolytů, ale dodá také potřebnou energii. Tento roztok lze použít také při přehřátí organismu v horkém počasí, po vysoké fyzické zátěži, při cestování nebo při stresových situacích. Přípravek Nutrisal lze přimíchat do krmiva a při akutních potížích, kdy zvíře není schopné samostatně přijímat tekutiny, lze roztok podávat v malých dávkách injekční stříkačkou přímo do tlamky.

Určeno pro: Psy a kočky

Datum expirace31.10.2025 0:00:00
VýrobceOrion

Indikace:

  • rehydratace, rychlý zdroj energie (glukóza+maltodextrin)

  • ztráty tekutin zvracením, průjmy (akutní gastroenterokolitida)

  • fyzická zátěž – sport

  • cestování, stres, teplé počasí

  • chronická onemocnění (ledvin, jater)

Návod k použití
Nutrisal prášek je používán pro obnovení normálního stavu hydratace a nedostatku elektrolytů u psů a koček, např. ve spojení s onemocněními střev. Jestliže pes nebo kočka trpí průjmem, ztrácí velká množství tekutin, a u zvířete může nastat dehydratace. V tomto případě potřebuje zvíře dodávat k pitné vodě také elektrolyty, které jsou obsaženy v optimálních množstvích v přípravku Nutrisal. V souvislosti s průjmovými onemocněními doporučujeme podávat psům a kočkám také Aptus Attapectin tablety, které váží produkty střevní fermentace. Navíc lze nahrazovat tekutiny podáváním elektrolytového roztoku Nutrisalu po těžké zátěži nebo během cestování autem v horkém počasí.

Pozor
Jestliže zvíře nepřijímá tekutiny samostatně, je možné je občas podávat čistou plastovou injekční stříkačkou do tlamy zvířete. Ujistěte se, že zvíře v průběhu této aplikace polyká mezi jednotlivými malými dávkami roztoku. Nezvedejte hlavu zvířete příliš vysoko. Jestliže příznaky přetrvávají, stav se zhoršuje, nebo je-li stav závažný, vyhledejte veterinární pomoc.

Dávkování
Jeden sáček Nutrisalu smíchejte s jedním litrem pitné vody nebo přidejte do krmení. Uchovávejte elektrolytový roztok Nutrisalu v dosahu zvířete tak, aby zvíře mohlo pít kdykoli bude chtít. Jestliže zvíře není v dobré kondici a nepřijímá tekutiny samostatně, je nutné mu je několik dní podávat. Průměrná potřeba tekutin je u zvířat cca 0,5-1 dcl na kilogram na den. Obvykle je podáváno minimálně takové množství roztoku Nutrisalu. Nutrisal roztok je podáván často a v malých množstvích. Kočky za normálních okolností pijí méně než psi.

Balení
Doba použitelnosti: 2 roky
Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C na suchém místě. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení: 250 g, sáčky 10 x 25 g
Obsah živin je uváděn s přesností +/– 15 %.

Složení
Glukóza 60 %
maltodextrin 30,9 %
chlorid draselný 3,4 %
bikarbonát sodný 3,4 %
chlorid sodný 2,3 %

Obsah živin
Sušina 98,5 %
Popel 7,8 %
Sodík (Na) 18,2 mg/g
Draslík (K) 17,8 mg/g
Chlor (Cl) 29,8 mg/g
NaCl 22,7 mg/g

50786
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotazVaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)NadpisText příspěvkuZeptat se
Vaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)Text příspěvkuPřidat reakci
PopisTechnické parametryPodrobnostiDiskuze