Arpalit Neo Antiparazitní pěna 150 ml

Antiparazitní pěna pro pejsky, kteří se neradi koupou. Hubí blechy, klíšťata, vši, všenky a jejich vývojová stádia.
Arpalit Neo Antiparazitní pěna 150 ml
188 Kč 155 Kč bez DPH
Skladem
Kód0060737Záruka24 měsíců

Vnější parazité už k teplejšímu období roku patří stejně neodmyslitelně, jako dlouhé procházky přírodou. Ať chceme nebo ne, někdy se zkrátka stane, že naši čtyřnozí parťáci nepřitáhnou v kožíšku jen hlínu a listí nasbírané v lese, ale také černé pasažéry v podobě vnějších parazitů, jako jsou blechy, klíšťata, vši nebo všenky. A když se tak stane a po ruce zrovna není vhodný obojek nebo pipeta, a přesto je třeba srst ošetřit a zamezit tak třeba bleší invazi, je dobré mít po ruce přípravek, který problém rychle a účinně vyřeší. Jak to ale udělat, když zrovna váš pejsek snáší koupání velmi špatně? Od toho je tu antiparazitní pěna!  

Jedovatý pro kočky - nepoužívat na kočku, na pelíšky, ani do prostředí, kde se kočka pohybuje.

Antiparazitní pěna Arpalit je ideální volbou pro ty pejsky, kteří špatně snáší koupání nebo sprchování. Pěna se jednoduše nanese rovnoměrně na srst pejska a pořádně se pročeše nebo rozetře tak, aby se dostala až k pokožce. Díky tomu nemusíte pejska trápit pobytem ve vaně a čekáním mezi nanesením a opláchnutím tak, jak je tomu při použití klasických antiparazitních šampónů. Snadná aplikace navíc umožňuje i aplikaci v oblasti hlavy a uší, kde šampón nelze použít, protože hrozí jeho stékání do očí, čumáku a tlamičky. Antiparazitní pěna Arpalit má larvicidní i ovicidní účinek a hubí tak nejen dospělé blechy, klíšťat, vši, všenky a všechna jejich vývojová stádia.

Antiparazitní pěna Arpalit je vhodná nejen pro pejsky, ale také pro ptáky, plazy, králíky, myši, potkany, činčily, pískomily, fretky, křečky a další drobná zvířata. Přípravek se v žádném případě nesmí dostat do kontaktu s kočkami.

Velikost balení0 kg
VýrobceArpalit

Určeno pro:
Psy, ptáky, plazy, králíky, myši, potkany, činčily, pískomily, fretky a křečky

Účinná látka:
Permethrinum, Fenoxycarbum

Indikace:
Léčba a prevence ektoparazitóz u nepotravinových zvířat, zejména psů, ptáků, plazů a jiných drobných zvířat. Působí proti blechám (Ctenocephalides spp., klíšťatům (Ixodes spp., Dermacentor spp., Haemaphysalis spp.), vším (Haematopinus spp.), všenkám (Mallophaga spp.), roztočům (Acari spp.) a jejich vývojovým stádiím. Forma pěny je vhodná zejména pro zvířata hůře snášející přípravek ve formě spreje a pro ošetření obličejové části.

Kontraindikace:
Nepoužívat u nemocných zvířat.

Nepoužívat u koček. Zamezte možnému styku koček se psy po ošetření.

Nepoužívat při známé přecitlivělosti na některou z obsažených látek.

Nepoužívat u mláďat do 2 měsíců věku a v době laktace.

Nežádoucí účinky:
Pouze ojediněle může u přecitlivělých jedinců dojít k projevům intoxikace (zhoršení kvality až ztráta srsti, zvracení, záchvěvy, třes, křeče, zpomalené dýchání). V případě výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí vyhledejte  veterinárního lékaře.

Způsob a cesta podání:
Před upotřebením protřepat. Nádobku je nutné při aplikaci držet dnem vzhůru.

Velikost dávky se odvíjí od velikosti ošetřovaného zvířete. Na ruku ošetřujícího v rukavici nebo přímo na povrch těla zvířete se aplikuje pěna velikosti tenisového míčku. Stejnoměrně se rozetře po povrchu těla zvířete, pročeše se hřebenem, kartáčem  nebo se rukou v rukavici promne, aby přípravek prostoupil až na kůži. Ošetření se provádí jen do lehkého zvlhčení kůže nebo srsti přípravkem po celém povrchu těla zvířete. Při ošetření obličejové části se postupuje opatrně, aby nedošlo k zasažení otvorů.

Po ošetření je nutné zvíře po dobu 48 hodin nekoupat.

Ošetření je možné po 1 týdnu opakovat.

Při ošetření ptáků a drobných živočichů dbejte zvýšené opatrnosti. Při ošetření plazů přípravek aplikovat delší dobu před krmením.

Po aplikaci přípravku zabraňte olizování ošetřené srsti.

V případě  potřeby se obraťte na veterinárního lékaře.

Zároveň s ošetřením zvířete je vhodné ošetřit desinsekčním přípravkem i jeho příbytek.

Zvláštní upozornění:
Při práci používejte ochranné rukavice.

Při práci nejezte, nepijte a nekuřte. Nestříkejte do otevřeného ohně nebo na žhavé předměty. Ani vyprázdněnou nádobku neprorážejte a nevhazujte do ohně.

Po práci si pečlivě umyjte ruce vodou a mýdlem.

Zabraňte kontaktu s pokožkou, očima a sliznicemi. V případě zasažení pokožky či sliznice opláchněte   exponovanou část ihned po expozici velkým množstvím vody. V případě zasažení očí vypláchněte velkým množstvím pitné vody. Pokud se dostaví příznaky podráždění (vyrážka), alergická reakce či systémové účinky, vyhledejte lékařskou pomoc.

Lidé se známou přecitlivělostí na permethrin by se měli vyhnout kontaktu s veterinárním léčivým přípravkem.

Přípravek se nesmí dostat do přímého kontaktu s potravinami, pitnou vodou, dětskými hračkami.

Neaplikovat do akvárií a rybníků – pro vodní organizmy a včely je přípravek toxický.

Zvláštní pozornost je nutné věnovat i nakládání s nepoužitým veterinárním léčivým přípravkem nebo odpadem, který pochází z tohoto přípravku.

Zabraňte kontaktu dětí s ošetřeným zvířetem po dobu 24 hodin.

Nepoužívat u koček.

Přípravek je extrémně jedovatý pro kočky.

Přípravek může být pro kočky nebezpečný i po kontaktu s ošetřeným psem.

Přípravek může dráždit kůži, sliznice a alergizovat.

Pro všechny typy zvířat, zejména pro domácí mazlíčky, pro jemnou aplikaci v obličejové části, pro jedince s velmi citlivou pokožkou nebo pro jemnou aplikaci u plazů. Pěna je ektoparazitický přípravek s ovicidním a larvicidním účinkem. Nepoužívat u nemocných zvířat a koček. Léčivé látky: Permethrinum 25:75 (cis:trans): 4,8 mg Fenoxycarbum 1,2 mg

Přípravek určený k hubení klíšťat, blech, vší a všenek.
Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotazVaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)NadpisText příspěvkuZeptat se
Vaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)Text příspěvkuPřidat reakci
PopisTechnické parametryPodrobnostiDiskuze